Hüseyin FIRTINA

Kurucu Müdür
BİYOGRAFİ
1956 yılında doğdu.Çocukluk yılları Sivas,Malatya illerinde geçti.Bağlama çalmaya başladı.
İlk olarak Hasan Çağlar dan,1977 yılından itibaren Arif Sağ dan,1978 yılında Türkiye Folklor Kurumu na katılarak, Mehmet Özbek, Hüsnü Tiryaki ve birçok değerli hocadan ders aldı.Türkiye Folklor Kurumu nda Solfej, repertuar, bağlama dersleri verdi.T.F.K. ile çok sayıda gösteri konser ve turnelere katıldı.1980 yılında Fırtına Müzik Eğitim Merkezi ni Fırtına Müzik Evi adıyla kurdu.
1978-1985 yılları arasında İzzet Altınmeşe, Selahattin Alpay, Sabahat Akkiraz ve bir çok sanatçıya bağlamasıyla eşlik etti.
Yurt içi ve yurt dışı konserlere katıldı.1985-1990 yılları arasında, okullarda solfej,repertuar ve bağlama öğretmenliği yaptı
1991-1993 yılları arasında JİRAİR ARSLANYAN dan solfej eğitimi aldı. 1990 yılından itibaren öğrencileri ile konserler verdi, müzik ve folklor seminerleri düzenledi.1997 yılında Ezgilerin Kanadında Anadolu isimli çalışmasını tamamladı.Yurt dışında bağlama eğitimi veren kurumlardan davetler aldı, birikimlerini yurt dışındaki hocalarla da paylaştı.
Şuan Fırtına Müzik Eğitim Merkezinde öğretmenlik görevini sürdürmektedir.

Dilek ÇİPLİ

Müzik Eğitmeni
BİYOGRAFİ
31 Temmuz 1977 İstanbul doğdu. Profesyonel müzik eğitimine 1990 yılında MEB Arif Sağ Müzik Eğitim Okulu’nda koro ve bağlama sınıfı öğrencisi olarak başladı.1992-1996 yılında İstanbul Avni Akyol Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde İbrahim Acar ile piyano,İlteriş Sun ile solfej- armoni ve Esna Mutlu ile koro müziği eğitimi aldı.1996 yılında Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı ve Kültür Bakanlığı’nın ortaklaşa açmış olduğu yetenek sınavında Rusya Fedarasyonu Kazan Devlet Pedagoji Üniversitesi Müzik Fakültesi’ni burslu olarak okumaya hak kazandı.Burada Dr.Gülnara Murzeyeva ile piyano, RF. Devlet sanatçısı Mingul Galiyev’den şan ve ses teknikleri, RF.devlet sanatçısı Elfiya Zapparova’dan koro ve şefliği dersleri alarak eğitimini 2001 yılında tamamladı.Aynı zamanda Kazan Devlet Konservatuarı’nda Prof.Dr. Ginady Makarov ile etnomüzikoloji alanında çalışmalarda bulundu.Etnomüzikoloji ve Koro şefliği bölümlerinde uzmanlaştı
1996 yılından bu yana İtalya,Romanya,Makedonya,Bulgaristan,Rusya ve Türk Cumhuriyetleri’nde bir çok festivallere misafir koro şefi ve korist olarak katıldı.Çeşitli asambleler ile grup konserleri verdi. 1997- 2003 yılları arasında çeşitli rus ve tatar okullarında müzik öğretmeni olarak görev yaptı.
Stajını 7-14 yaş ilk öğretim çocuklarında koro çalışması” konusu ile bitirdi. Üniversite bünyesinde yer alan “ Hıyal” oda korosu’nda solist ve soprano olarak çalıştı. Süyimbike Oda korosu’nda misafir solist olarak yer aldı.
2004 – 2006 yılları arasında İzmit Belediye Konservatuarı çocuk korosu yönetmeni olarak çalışmalarını sürdürdü. Halen çeşitli özel müzik eğitim merkezlerinde solfej ve konservatuara hazırlık dersleri ile birlikte kişisel çalışmalarına devam etmektedir. 1995 yılında Özel Fırtına Müzik Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan Bigüzel Oda Korosu ile koro çalışmalarını; 2006 Haziran ayında Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Ferit Aysan Park’ında oluşturulan çocuk korosu ile birlikte gönüllü müzik ve eğitim çalışmalarını sürdürmektedir.

Mehmet Burak ÖZTÜRK


BİYOGRAFİ
1984 yilinda istanbulda doğdu.
Hüsrev Isfandiyaroglu, Bülent Ergüden, Cehun Saklar ile çalisti. Egitimcilik kariyerine özel dersler vererek basladi ve çesitli kurslarda klasik gitar egitmenligi yapti, bir çok yerde konserler verdi.
Uluslararasi olarak düzenlenen altinci,yedinci,sekizinci,dokuzuncu ve onuncu Yildiz Teknik Üniversitesi Gitar Günleri'nde görev aldi.
Marco Tamayo,Kagan Korad,Francis Bernier, Kürsat Terci, Cem Duruöz, Carmelo Martinez, Carlo Marchione, Nora Buschmann, Marco Socias, MasterClasslarına katıldı
Egitimini 2008 yilinda kazandigi Yildiz Teknik Üniversitesi'nde,Sanat Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü, Müzik Toplulukları Programı Klasik Gitar Anasanat Dalı'nda Ricardo Moyano ile sürdürmektedir.

Fuat İKİZ

Bağlama Eğitmeni
BİYOGRAFİ
02.12.1973 tarihinde İstanbul’da doğdu. İlköğrenimini K.çekmece Marmara İlkokulu’nda tamamladıktan sonra 1983 yılında iki yetenek sınavını geçerek İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümü’ne girdi. Orta ve liseyi burada tamamladıktan sonra baraj sınavını geçerek aynı bölümde üniversite eğitimine başladı.
1994 yılında bölüm birincisi olarak konservatuardan mezun oldu.1996 yılında Polatlı Topçu ve Füze Okulu’nda yedek subay olarak vatani görevini tamamladı. Aynı yıl yine İ.T.ü Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans eğitimine başladı. 1998 yılında İkiz Müzik Eğitim Merkezi’ni kurdu. 2003 yılına kadar devam etti. Daha sonra çeşitli kurum ve kuruluşlarda Halk Müziği Eğitmenliği ve bağlama hocalığı yaptı.çeşitli konserler verdi.
2000-2002 yılları arasında kendi mezun olduğu konservatuar bağlama hocalığı yaptı.Aynı yıllarda T.R.T saz sanatçılısı ünvanını elde etti. Bu Kurumda yüzlerce bant ve canlı kayıtlara katıldı.
Eğitim hizmetlerini Fırtına Müzik Eğitim Merkezinde öğrenciler yetiştirerek devam etmektedir.